Vyberte stranu

Chceli by ste vidieť kam na vašej stránke klikajú ľuďia alebo kde sa najčastejšie pohybujú s myšou pre dôkladnejšiu analýzu stránky a taktiež vyhodnotenie informácií pre lepší marketing ? Hotjar – je tá správna aplikácia.

1. Registrácia v aplikácií Hotjar

Registrácia na Hotjar.com veľmi jednoduchá tak ako pri každej webovej aplikácií vyplníte meno email heslo a vaše povolanie. Povolanie sú všetko z oblasti IT takže ak sa tam nenájdete nevadí iba na niečo kliknite. V druhom kroku registrácie vyplnité meno vašej firmy (ak nemáte iba niečo napíšte) Vašu stránku a potom iba súhlasíte s podmienkami.

2. Pridajte si script do headru vašej stránky

Po zaregistrovaní by ste mali pridať script code na vašu stránku do hlavičky. Scrip code a aj podrobnejšie informácie získate ak kliknete do pravého horného rohu na Tracking Inactive. Ak to tam nemáte tak nemusíte nič robiť.

3. Použivateľské prostredie

Použivateľské prostredie je veľmi jednoduché. V ľavom menu sú všetky užitočné veci, ktoré potrebujete. Ak kliknete na Heatmaps uvidíte vašu heat mapu stránky (hneď po registrácií treba nejaký ten čas kým Hotjar nazbiera údaje takže najlepšie je po nejakom tom dni sa pozrieť a vyhodnotiť výsledky. Tie červené škvrny sú najviac navštevované miesta vašej stránky. hore sa dá tiež prepínať medzi desktopovým počítačom / mobilom / tabletom. A hneď vedľa môžete prekliknúť na mapu kliknutí a scrolovania (koľko ľudí sa vlastne dostalo až na koniec vašej stránky, udávané %)

4. Nahrávanie vašej stránky

Hotjar taktiež nahráva všetkých užívateľov a tak si vy môžete pozrieť čo daný užívateľ robil na vašej stránke konkrétne samozrejme pozeraž si každého je nezmysel, ale aj takto sa dozviete čo ľuďia na vašej stránke robia a hlavne čo chcú ?

5. Záverečné vyhodnotenie

Hotjar je veľmi dobrá a spoľahlivá webová aplikácia. Dôležité je, aby ste si uvedomili, že keď 90% vašich návštevníkov príde iba k cenníku a odíde tak to je presne to čo by ste mali mať najprehľadnejšie. Tá stránka s počtom najviac kliknutí je veľmi dôležitá a šlovek by tam mal nájsť presne to čo potrebuje a hľadá a to veľmi rýchlo. Veľa úspešných hodín s hotjarom.

Shares
Share This

Posuň ďalej

Zdieľaj tento príspevok a pomôž svojim priateľom byť stále FRESH !