Vyberte stranu

Instagram

Instagram je Jednoduchá, veľmi šikovná a voľne dostupná aplikácia pre iOS (Apple iPhony) aj Android. Jedna sa o rýchlo sa rozrastajúca sociálna sieť, kde si vytvoríte svoj jednoduchý profil a kde zdieľate svoje fotografie. Každý deň získava mnoho užívateľov, vrátane cestovateľov, ktorí tu nájdu veľa inšpirácií. Aplikácia umožňuje všetkým svojim užívateľom zdieľanie fotografii, ktoré môžu svoje fotografie upravovať pomocou filtrov, podľa vlastného výberu.

 

Instagram podporuje jednoduché zdieľanie na ďalších sociálnych sieťach

Instagram má v obľube čím ďalej viac ľudí. Medzi tie slávnejšie patria od Justina Biebera, cez rôzne ďalšie pop a filmové stars, až po Kim Kardashian, ktorých môžete na Instagrame ľahko sledovať. Stačí si ich pridať medzi sledovaných ľudí. Fotku si môžete obľúbiť ľahko, stačí stlačiť Srdiečko Alebo 2x poklepať na fotku.

Image result for instagram heart likes

 

Niečo z histórie

Instagram bol založený koncomu roku 2010 a dnes ho používa už vyše 100 miliónov ľudí mesačne. Celý tento projekt založili dvaja muži, Kevin Systrom a Mike Krieger. Pôvodne mal byť Instagram ďaleko viac rozmanitý a ponúkať podstatne viac funkcií. Čo je hlavné, tak nemala slúžiť len pre mobilné telefóny. Avšak všetko sa zmenilo potom, čo Mike Krieger navrhol, aby sa aplikácia špecializovala iba na mobilné telefóny. Ako vidíte, tak to bol veľmi dobrý nápad, ktorý prináša svoje ovocie. V apríli roku 2012 bol predaný Facebooku za 1 bilión dolárov. Mark Zuckerberg komentoval nákup slovami: „Roky sme sa zaoberali vytvorením čo najlepšieho spôsobu zdieľania fotografií s priateľmi a rodinou. Teraz budeme schopní užšie spolupracovať s tímom Instagramu, aby sme mohli ponúknuť čo najlepší spôsob zdieľania pekných fotiek z mobilov s ľuďmi podľa vlastného výberu.“ Odkúpenie Instagramu ale neznamenalo koniec spolupráce Instagramu s ďalšími sociálnymi sieťami. Facebook ponecháva Instagramu značnú voľnosť.

Úspech Instagramu pramení v dobrej myšlienke a jednoduchosti jej prevedenia. Ľudia si chcú vymieňať nevšednosti, zaujímajú sa o udalosti na druhej strane zemegule a nie sú im ľahostajné nezvyčajné príbehy. Instagram im umožňuje dozvedieť sa o zážitkoch rýchlym, pohodlným a autentickým spôsobom. No kúzlo Instagramu vytvárajú najmä jeho užívatelia, ktorí sú autormi emóciami nabitého obsahu. Ste jedným z nich?

V decembri roku 2013, Instagram pridal novú funkciu, ktorou reagoval na stúpajúci záujem aplikácie Snapchat. Táto funkcia umožňuje poslať fotografiu iba jednému človeku, ktorého si vyberiete. Fotografie je viditeľná iba určitý čas, ktorý si môžete samozrejme nastaviť.
Instagram už medzičasom zozbieral viacero prestížných ocenení, ktoré sa len tak nerozdávajú. V roku 2011 zaradila spoločnosť Fast Company Kevina Kriegera do zoznamu TOP 100 najviac kreatívnych ľudí na Zemi. Kevin sa v ňom stále drží na 66 mieste.

 

Váš Online Poradca 
@MeltonDigital

Shares
Share This

Posuň ďalej

Zdieľaj tento príspevok a pomôž svojim priateľom byť stále FRESH !